Říjen 2011

(ne)zajímavá sobota =D

30. října 2011 v 16:45 My diary =)
Včera mamina konečně vydlabala dýni, takže jsem jí mohla konečně vyřezat ksichtík. Mě osobně se docela i líbí =D, ale nechci se tu ňák vychvalovat! To ne. No posuďte sami. Když byla už tma, tak jsem jí šla vyfotit.


K večeru jsem se pak pustila do pečení těch cupcekes. Upřímně? No dopadlo to strašně =D. Teda spíš ta poleva dopadla špatně. Ono to sice vypadalo hezky, když jsem to nazdobila, ale ta chuť! No hrůza =D. Nakonec to dopadlo tak, že jsem to ze všech sundala dolů a jedli jsme jenom suché cupcakes. Pro příště už vím, že se do ničeho takového pouštět nemám. Dám vám sem fotku, ale jak řikám...jíst se to nedalo =D. Jinak teda doufám, že jste si víkend i prázdniny pěkně užili =). Vůbec se mi nechce zítra zase do školy =/.


Zavřeni na hřbitově =D

27. října 2011 v 20:47 My diary =)
Hned na začátek...název článku vymyslel Mamut né já =D. Takže jak jsem předpokládala, tak dnešní den stál za to =D. Začalo to ještě než vůbec přijel. Byli jsme domluvení, že po jedný hodině mám čekat na vlakáči a on mi pak napsal, že přijede v 15. Z toho jsem pochopila, že přijede v 15:00, takže nemusim nijak pospíchat. Někdy ve čtvrt na dvě mi píše, že už můžu vyrazit. Já na to koukám a řikám so co???? =D Psal mi, že přijede v 15, tak proč mi píše ve čtvrt na dvě? No samozřejmě Mamut tim 15 myslel 13:15 =D, takže já doma žačala lítat, protože jsem nebyla ani oblečená, namalovaná no prostě nic =D. Nakonec jsem to tak ňák stihla. Celej den byl fajn. Hupsli jsme na mojito, teda já jsem si dala mojito a Mamut ošklivé pivo =D. Potom jsme šli teda na nádraží a to mu jel vlak až za 2 hodiny, takže jsme tam chvíli byli a pak jsme šli dál. Nakonec jsme skončili na hřbitově. Byla už tma, takže to bylo fakt fájn no... =D. Na ceduli měli napsáno, že zavírají v 17:00 a ono už bylo 18:00, ale dvěře měli furt otevřený, takže jsme tam šli. Byli jsme tam asi cca půl hodiny? Možná hodinu. Teď si nejsem jistá. No každopádně když jsme se vraceli, tak ty dveře byly zavřený. Na to, že tam jsou 3 východy a ani jeden nebyl otevřenej, tak jako supr no. Nakonec to dopadlo tak, že jsme museli přelézt zeď! Jasně nic na tom neni, ale já měla na sobě bílej kabát a kozačky na podpatku a všechno bylo mokrý, protože dneska skoro celej den poprchávalo. Noooooo...takže co víc si přát, než se nechat zavřít na hřbitově, kolem sebe mít hafo mrtvejch lidí =D. Krásný to den =D. Děkuji ti Mamut. =) =D

Já a Mamut

Všechno jinak =D

26. října 2011 v 15:10 My diary =)
Takže jak jsem psala, že by mamina měla jet pryč a já být sama doma o prázdninách, tak teda nic no =D. Ale tak zítra přijede Mamuťák, takže půjdeme ven =). To bude zas very funny den =D. Na pátek jsem domluvená s jednou kamarádkou, že u mě bude chrupkat, takže si uděláme girl's night. Ještě, že nemáme sousedy. Snad mamina pojede s bráchou aspoň do těch Varů a přespí tam u babči z pátka na sobotu =D a my měly volný bejvák =D =D. Tak doufám, že vy si taky užíváte prázdniny a o víkendu sem dám pak fotky =D. Pokud teda budou ňáké použitelné =D. Tak se zatim mějte hezky pa =).


Déšť

24. října 2011 v 16:28 Téma týdne
Když už jsme u tématu déšť, tak bych začala tou pro mě přijemnější částí. Na toto téme se mi líbí jedna stará písnička, kterou určitě všichni znáte (I'm singing in the rain - Gene Kelly).


No tím by asi moje láska k děšti končila =D. Co prostě nesnášim je, když si zrovna vyžehlím vlasy, že je mám krásně rovný a venku začne pršet. No samozřejmě po chvilce venku neni ani památka po mých pracně vyžehlených vlasech =D. Musim uznat, že ale někdy je to fajn. Už několikrát se mi stalo, že jsem byla venku a najednou začal slejvák, že nemělo cenu ani utíkat se schovat. V takovíhlech chvílí si užívám jak na mě padají kapky a taková svěžest s nima. Sice na mě lidi koukají jak na blázna =D, protože kolem mě chodí v pláštěnkách nebo s deštníkama, ale nevadí no =D =D. Na déšť musím mít prostě náladu, jinak mi to zkazí celej den.

Cupcake? =D

23. října 2011 v 14:16 My diary =)
Už od včerejška mám zase tu svojí pěčící náladu =D. Nálada, při které mám nutkání něco péct a musim dodat, že péct zrovna třikrát dobře neumim =D, ale tak co. Už jsem se rozhodla i co budu dělat. Cupcakes =). No prostě něco jako muffiny. Někdy v týdnu si půjdu koupit vše potřebné a dám se do toho. Takové menší zpestření na prázdniny, i když ty dva dny co půjdem do školy, budou stát za to. Zítra píšeme z biologie a na češtině bude určitě zkoušet. V úterý na semináři z biologie, který jsem si dobrovolně vybrala!, budeme psát z prvních osmi maturitních otázek a já zatim neumim a ni jednu =D =/, takže to bude taky pěkný no...Jenom jsem se ještě chtěla zeptat, jestli někdo z vás nemá už vyzkoušenej recept na marshmallow krém, kterým bych je pak ozdobila? =) Jinak jestli se mi povedou, tak vám sem dám foto a i receptík ;).Nudááá!

20. října 2011 v 16:48 My diary =)
Poslední dobou se skoro nic neděje. Taková nuda! =D Jinak zejtra mám volno! Nejdu do školy, takže mám hned lepší náladu =D. Jede se totiž se školou do divadla na Noc na Karlštejně. Já tam nejedu, takže se hezky vyspinkám =). Nejedu z toho důvodu, že jsem ten film viděla snad miliokrát, takže proč jezdit na něco, co jsem už viděla. Navíc příští týden jsou prázniny a jenom dva dny školy! Hurá! =D A to mi ještě zvedla náladu mamina s tim, že jak budou ty prázdniny, tak by měla ve čtvrtek přijet teta ze Šumavy, u nás by přespala do pátka, a pak by jela s maminou i s bráchou k ní a vrátili by se až v neděli, takže já budu mít 3 dny své obydlí jenom sama pro sebe =D! Co víc si přát? Takovej klid tady bude, takže jenom doufám, že si to nerozmyslí a teta vážně přijede, protože už teď se těšim =).


tady jedna starší fotka =D


Druhý svět

18. října 2011 v 16:13 Téma týdne
Toto téma pojmu jako ''můj'' druhý svět. Většinou se je snažim od sebe oddělit, ale samozřejmě to vždy nejde. Mám můj osobní svět a pak ten, jak já ho nazývám, ''věřejný'' svět. To je prostě ten, kde je vše docela normální =D. Zahrnuje školu, přátelé atd., a ten osobní je to, co se děje doma nebo prostě to, co je pro mě hodně soukromé.


Našla jsem tenhle obrázek, který dokonale vystihuje mé dva světy. Základ u obou mých světů je naprosto stejný - já. To na obrázku představuje kmen s větvemi. Pak už jen záleží na vás, z jakého pohledu se na něj (na mě) díváte. Můžete vidět pouze jenom ten odraz dole, a to z toho důvodu, že nahoře jsem jenom já. To jaká jsem nejlíp pochopím jenom já a nikdo jiný, proto vidíte jen ten dolní odraz, který je stejně ještě rozpůlený, protože jak jsem už řekla, mám ty světy dva. Neni to tak, že by nikdo nevěděl jaká jsem. To ne. Jenom mě nikdo nepochopí líp, než já sama. Takové mé druhé Já =).

Kaštánky =)

17. října 2011 v 20:06 My diary =)
Před chvilkou jsem akorát dopapkala jedlé kaštany. Je to jedna z mála věcí, na které se těšim s přicházejícím podzimem. Celej rok čekám až se budu moct nadlábnout =D. Navíc máme strom za barákem, takže žádný kupovaný. Jednou je mamina koupila, a abych řekla pravdu, tak měli uplně jinou chuť než ty ze stromu. Radim vám, abyste je vyzkoušeli, protože jsou vážně výborný a kdo je jí, tak ví o čem mluvim ;). Takže dobrou chuť! =)


Menší nákup

15. října 2011 v 20:22 My diary =)
V úterý jsme jeli s maminou do Varů, protože sem pořád někde scháněla boty k šatům na maturák. Šaty mám krátký, takže jsem se jen tak nespokojila s ''ňákýma'' botama =D =D. Sice jsem v Praze narazila na hezký botky v obchodě Baťa, ale nakonec jsem si je nevzala. Když jsem tak popřemýšlela, že ty boty měli cca 15 cm vysoký podpatek a já měřim 170 cm =D, tak představa 185 centimetrů mě trošku vyděsila, jelikož bych tam byla jak žirafa =D. Nakonec jsem si jedny koupila v těch Varech u Deichmanna. Sice jsem si moc nepolepšila, protože podpatek je 10 cm, takže stejně budu žirafa =D, ale tak co! =D No a jěště jak jsem procházela kolem těch obchodů, tak mě zaujal jeden kabátek. Přesně něco takovýho jsem potřebovala teď na podzim, protože mám buď zimní nebo letní, ale nic na ten studenější podzim jsem neměla, takže jsem si ho koupila. Je krásnej a i hezky zahřeje =). Navíc byl i zlevněnej z 1200,- na 950,- a tím jsem se utvrdila, že tam na mě čeká a tohle je znamení, že si ho mám koupit =D. A když jsem si ho vzala druhej den na sebe, tak jsem z každé strany slyšela pochvalu, jakej je krásnej a jak mi sluší, takže jsem spokojená =).

tady foto botiček a kabátku


Nová rubrika!

14. října 2011 v 16:44 Na téma ELLE
K nové rubrice mě inspiroval časopis ELLE. Jelikož tam jsou vždy zajímavá témata, kterým se ELLE věnuje, tak jsem se rozhodla, že si vždy z jednoho čísla vyberu aspoň jedno téma, které mě zaujme, a na které taky zkusím něco napsat a vyjádřit na to svůj názor. Budu se buď držet článku, který je k tomu napsán, nebo ho pojmu po svém =). Takže brzy čekejte článek v této rubrice =).

Noťásek =)

12. října 2011 v 19:30 My diary =)
Tak dneska už mám konečně novej notebook. Musim říct, že to byla láska na první pohled =D. Hned jak jsem ho uviděla, tak jsem se zamilovala. Je prostě nádhernej! No řekněte sami.
Nebyl ani draheja navíc už jsem ňákej vážně potřebovala, protože dělit se o počítač s bráchou, kterej na něm hraje jenom hry a já si tam potřebuju vypracovávat maturitní otázky, neni zrovna ideální =D. Ale jsem ráda, že ho už konečně mám =).

Pastelky

10. října 2011 v 16:46 Téma týdne
Nedovedu si představit svět, ve kterém by nebylo aspoň ani trochu barevných věcí. Vadí mi už jenom, když se koukám na černobílej film =D natož abych žila ve světě bez barev. Barvy mi vždycky dodaj dobrou náladu. Pastelky jsou nástroj, kterým můžete vyjádřit co přesně v tu chvíli cítíte. Můžete malovat co chcete, barevně se vyřádit a nikdo vám to nemůže mít za zlé =). Pastelky jsou pro mě něco jako kousek duhy v malém kusu dřeva. Vezmete si jakou chcete barvu a tvoříte. Z bílého papíru se rázem stane něco jedinečného, barevného, krásného. Stejně tak jako duha. Vzniká v podstatě z ničeho. Na začátku je jen bílá - bílé světlo a potom rázem se vytvoří oblouk něčeho krásného, toho co my nazýváme duha =).

Sami řekněte, která část obrázku je hezčí. U mě vede samozřejmě ta barevná! =)

Praha

7. října 2011 v 15:15 My diary =)
Ve středu jsme jeli se školou do Prahy. Nejdřív jsme byli v Národním památníku hrdinů heydrichiády v českém pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje a potom jsme ještě jeli do Lidic. V tom památníku jsme byli i v kryptě, kde se ukrývalo 7 parašutistů po útoku na Reinharda Heydricha. Musim říct, že mají můj obdiv, že tam vůbec vydrželi, protože už jenom na tu chvíli co sem tam byla, tak to bylo hrozný. Potom jsme teda jeli do těch Lidic. Po těch původních Lidicích tam mnoho nezůstalo, no vlastně spíš nic. Jenom pár základů kostelíka co tam kdysi stával jinak nic. Když jsem viděla fotku z leteckého pohledu před a po zničení Lidic, tak je to vážně šok. Myslim, že snad každý ví co se stalo s Lidicema, takže to tu ňák nebudu vsvětlovat ;). Tahle exkurze, jako jedna z mála, se mi vážně líbila a rozhodně bych každýmu doporučila, aby se tam jel taky podívat.
Tak teď už nějaké ty fotky.

Tohle je pohled na místo, kde původně byli Lidice.

Tohle je pomník pro všechny děti z Lidic, které byli zavražděné.

Na tomto místě byli zabiti všichni muži, kteří žili v Lidicích.

Tady zbytky základů toho kostelíka, který tam kdysi stál.

A tady je hřbitov. Podle mě je docela zajímavé, jak je ten hrob udělaný z kytek.


Život bez elektřiny

5. října 2011 v 16:00 Téma týdne
Rovnou na úvod...bez elektřiny bych nepřežila ani jedinej den =D =D ! Už jenom moje ráno. Když se vzbudim, tak si jdu umýt hlavu a už jenom pro teplou vodu potřebuju elektřinu, jelikož máme boiler či jak se to nazývá =D a ten je na elektřinu, aby ohřál vodu. Potom následuje fénování a žehlení nebo natáčení vlasů a k tomu sakra potřebuju elektriku =D. Pak už jenom kvůli světlu, počítači, televizi, a takhle bych mohla pokračovat dlouho. Vim, že to neni asi moc ekologické, ale zesa zastávám názor, že když už ty různý vymoženosti máme, tak proč je nevyužívat. Pro mě prostě neni vyjet si někam pod stan nebo doma sedět po tmě při svíčkách. Na rovinu řikám, že se bez elektřiny neobejdu ani náhodou. ;)

Péče o pleť

2. října 2011 v 14:00 Beauty
Tady jsou přípravky, které používám na pleť. Jedná se o čistící přípravky, které mi vyhovují a jsem s nima spokojená, takže je můžu jedině doporučit ;)


1 - Neutrogena Visibly Clear 2 v 1 emulze a maska
Buď jí můžete použít jako emulzi - dáte si trochu přípravku do dlaně a zředíte vodou nebo jako masku - neředí se vodou. Já tento přípravek používám převažně jako emulzi na čistění pleti večer. Dá se používat jako maska, ale tu si dávám tak jednou nebo dvakrát do měsíce, protože je opravdu silná a pleť vyčistí, takže neni potřeba si jí davat každej týden. Cena je kolem 150 Kč záleží na tom, kde jí kupujete.
2 - Neutrogena Visibly Clear pěna čistící Stress
Tuhle čístící pěnu si nemůžu vynachválit! Krásně vyčistí pleť a už jenom ta aplikace je jednoduchá. Nepotřebujete k tomu žádné vatové tampóny, protože jenom zmáčknete a pěnu, která se vytvoří dáte na obličej, pak umyjete a hotovo =). Cena je kolem 100 Kč.
Co se týče značky Neutrogana a výrobků Visibly Clear, tak jsem s nima spokojená a pro mě je to nejlepší značka =).
3 - Clean and clear Shine Control zmatňující emulze
Tu požívám jenom v létě, kdy se mi mastí pleť a tohle mi s tím pomáhá. Na zimu bych jí nedoporučovala, protože to se pleť tolik nemastí a právě proto jí spíš vysušuje a to v zimě neni to nejlepší ;). Podotkla bych, že krásně voní a je to jeden z mála výrobků od Clean and Clear co mi vyhovují, protože 95% výrobků mi nevyhovovalo a vždy byl ňáký problém, ale tenhle výrobek má mé doporučení. Cena je kolem 110 Kč.
4 - Nivea Visage Pure Effect Čistící voda Stay Clear
Tuhle vodičku používám ráno před tím než se začnu líčit. Neobsahuje alkohol a pleť jakoby osvěží, takže na ráno je jako stvořená =D. Cena kolem 90 Kč.
5 - BEL Kosmetické odličovací ubrousky (25 ks)
Ty používám, když jsem někde na cestách. Je to pro mě lepší než se tahat s lahvičkou čistící vodičky a tampónama na odlíčení. Hezky voní a pleť vyčistí stejně dobře jako normální vodička. Navíc nevysušuje a proto si nemusim už ani dávat na noc krém. Cena kolem 80 Kč.

Na příště chystám péči o vlasy a výrobky, které používám =). Nebo jestli chcete jiné téma, které vás zajímá, tak klidně napiště ;).